Sjælland Rundt 2016

Helsingør Sejlklub

Resultatliste2016

Sjællands Odde - 1 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@12:00:00, Distance: 48, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
4 1 1 Granada 27 D 325 Drivert Brian Kjærskov Nielsen Horsens Sejlklub Singlehanded 1.080 23/06/2016@12:00:00 23/06/2016@18:22:32 6:22:32 6:53:08 -8 timer
2 1 1 Structures Pogo 2 AUS 635 Grande Danoise Claus Pedersen Holbæk Singlehanded 1.290 23/06/2016@12:00:00 23/06/2016@17:45:30 5:45:30 7:25:42  
1 1 1 Seascape 27 DEN 37 Seascape Per Cederberg Aabenraa SejlClub Singlehanded 1.278 23/06/2016@12:00:00 23/06/2016@17:51:04 5:51:04 7:28:40 -8 timer
3 1 1 J105 Swe 452 Javelin Sebastian Larsson TBS Singlehanded 1.282     DNC    

Storebælt - 1 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@10:00:00, Distance: 96, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
4 1 1 Granada 27 D 325 Drivert Brian Kjærskov Nielsen Horsens Sejlklub Singlehanded 1.080 23/06/2016@10:00:00 24/06/2016@13:02:20 1:3:02:20 1:5:12:07 -8 timer
1 1 1 Seascape 27 DEN 37 Seascape Per Cederberg Aabenraa SejlClub Singlehanded 1.278 23/06/2016@10:00:00 24/06/2016@10:08:40 1:0:08:40 1:6:51:24 -8 timer
2 1 1 Structures Pogo 2 AUS 635 Grande Danoise Claus Pedersen Holbæk Singlehanded 1.290     DNF    
3 1 1 J105 Swe 452 Javelin Sebastian Larsson TBS Singlehanded 1.282     DNF    

Farøbroen - 1 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@10:00:00, Distance: 131, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
1 1 1 Seascape 27 DEN 37 Seascape Per Cederberg Aabenraa SejlClub Singlehanded 1.278 23/06/2016@10:00:00 24/06/2016@18:19:48 1:8:19:48 1:17:19:04 -8 timer
4 1 1 Granada 27 D 325 Drivert Brian Kjærskov Nielsen Horsens Sejlklub Singlehanded 1.080 23/06/2016@10:00:00 25/06/2016@03:04:45 1:17:04:45 1:20:21:56 -8 timer
2 1 1 Structures Pogo 2 AUS 635 Grande Danoise Claus Pedersen Holbæk Singlehanded 1.290     DNF    
3 1 1 J105 Swe 452 Javelin Sebastian Larsson TBS Singlehanded 1.282     DNC    

Stevns (Kirken tværs) - 1 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@10:00:00, Distance: 175, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
4 1 1 Granada 27 D 325 Drivert Brian Kjærskov Nielsen Horsens Sejlklub Singlehanded 1.080 23/06/2016@10:00:00 25/06/2016@16:54:58 2:6:54:58 2:11:18:34 -8 timer
1 1 1 Seascape 27 DEN 37 Seascape Per Cederberg Aabenraa SejlClub Singlehanded 1.278 23/06/2016@10:00:00 25/06/2016@12:31:42 2:2:31:42 2:16:34:31 -8 timer
2 1 1 Structures Pogo 2 AUS 635 Grande Danoise Claus Pedersen Holbæk Singlehanded 1.290     DNC    
3 1 1 J105 Swe 452 Javelin Sebastian Larsson TBS Singlehanded 1.282     DNC    

Dragør - 1 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@10:00:00, Distance: 194, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
4 1 1 Granada 27 D 325 Drivert Brian Kjærskov Nielsen Horsens Sejlklub Singlehanded 1.080 23/06/2016@10:00:00 25/06/2016@22:59:06 2:12:59:06 2:17:51:50 -8 timer
1 1 1 Seascape 27 DEN 37 Seascape Per Cederberg Aabenraa SejlClub Singlehanded 1.278 23/06/2016@10:00:00 25/06/2016@17:39:00 2:7:39:00 2:23:07:15 -8 timer
2 1 1 Structures Pogo 2 AUS 635 Grande Danoise Claus Pedersen Holbæk Singlehanded 1.290     DNC    
3 1 1 J105 Swe 452 Javelin Sebastian Larsson TBS Singlehanded 1.282     DNC    

Helsingør - 1 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@10:00:00, Distance: 231, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
4 1 1 Granada 27 D 325 Drivert Brian Kjærskov Nielsen Horsens Sejlklub Singlehanded 1.080 23/06/2016@18:00:00 26/06/2016@03:39:33 2:9:39:33 2:14:16:19 -8 timer
1 1 1 Seascape 27 DEN 37 Seascape Per Cederberg Aabenraa SejlClub Singlehanded 1.278 23/06/2016@18:00:00 26/06/2016@00:17:37 2:6:17:37 2:21:23:14 -8 timer
2 1 1 Structures Pogo 2 AUS 635 Grande Danoise Claus Pedersen Holbæk Singlehanded 1.290     DNF    
3 1 1 J105 Swe 452 Javelin Sebastian Larsson TBS Singlehanded 1.282     DNC    

Sjællands Odde - 2 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@14:00:00, Distance: 48, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
5 2 2 Langø 10m DEN-6 Neglfar Oskar Malberg frederiksværk sejlklub Twohanded 1.184 23/06/2016@14:00:00 23/06/2016@20:25:16 6:25:16 7:36:09  
7 2 2 Melges 24 JZE 666   Simon Lundmark KSSS Swedish Royal Yacht Club Twohanded 1.298 23/06/2016@14:00:00 23/06/2016@19:57:50 5:57:50 7:44:28  
9 2 2 Banner 30 DEN-68 Delice Anders Hansen ØSF Twohanded 1.172 23/06/2016@14:00:00 23/06/2016@20:50:48 6:50:48 8:01:27  
6 2 2 H-båd 542 Hyggen Thor Christensen Ulvsund Twohanded 1.076 23/06/2016@14:00:00 23/06/2016@21:40:08 7:40:08 8:15:06  
8 2 2 RJ85 RJ Gøjen Bjørn Amundsen Jægerspris Twohanded 1.087 23/06/2016@14:00:00 23/06/2016@21:44:48 7:44:48 8:25:14  
10 2 2 H-båd DEN 110 Gurli-marie Jan Gjelstrup Larsen Hvidovre Twohanded 1.076     DNC    

Storebælt - 2 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@14:00:00, Distance: 96, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
7 2 2 Melges 24 JZE 666   Simon Lundmark KSSS Swedish Royal Yacht Club Twohanded 1.298 23/06/2016@14:00:00 24/06/2016@06:52:36 16:52:36 21:54:21  
5 2 2 Langø 10m DEN-6 Neglfar Oskar Malberg frederiksværk sejlklub Twohanded 1.184 23/06/2016@14:00:00 24/06/2016@09:26:28 19:26:28 23:01:06  
9 2 2 Banner 30 DEN-68 Delice Anders Hansen ØSF Twohanded 1.172 23/06/2016@14:00:00 24/06/2016@10:06:08 20:06:08 23:33:35  
6 2 2 H-båd 542 Hyggen Thor Christensen Ulvsund Twohanded 1.076 23/06/2016@14:00:00 24/06/2016@12:51:48 22:51:48 1:0:36:03  
8 2 2 RJ85 RJ Gøjen Bjørn Amundsen Jægerspris Twohanded 1.087 23/06/2016@14:00:00 24/06/2016@17:12:36 1:3:12:36 1:5:34:38  
10 2 2 H-båd DEN 110 Gurli-marie Jan Gjelstrup Larsen Hvidovre Twohanded 1.076     DNF    

Farøbroen - 2 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@14:00:00, Distance: 131, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
5 2 2 Langø 10m DEN-6 Neglfar Oskar Malberg frederiksværk sejlklub Twohanded 1.184 23/06/2016@14:00:00 24/06/2016@17:53:48 1:3:53:48 1:9:01:47  
7 2 2 Melges 24 JZE 666   Simon Lundmark KSSS Swedish Royal Yacht Club Twohanded 1.298 23/06/2016@14:00:00 24/06/2016@15:51:20 1:1:51:20 1:9:33:38  
9 2 2 Banner 30 DEN-68 Delice Anders Hansen ØSF Twohanded 1.172 23/06/2016@14:00:00 24/06/2016@18:49:14 1:4:49:14 1:9:46:40  
6 2 2 H-båd 542 Hyggen Thor Christensen Ulvsund Twohanded 1.076 23/06/2016@14:00:00 25/06/2016@00:21:02 1:10:21:02 1:12:57:40  
8 2 2 RJ85 RJ Gøjen Bjørn Amundsen Jægerspris Twohanded 1.087 23/06/2016@14:00:00 25/06/2016@08:16:35 1:18:16:35 1:21:57:16  
10 2 2 H-båd DEN 110 Gurli-marie Jan Gjelstrup Larsen Hvidovre Twohanded 1.076     DNF    

Stevns (Kirken tværs) - 2 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@14:00:00, Distance: 160, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
5 2 2 Langø 10m DEN-6 Neglfar Oskar Malberg frederiksværk sejlklub Twohanded 1.184 23/06/2016@14:00:00 25/06/2016@01:50:16 1:11:50:16 1:18:25:55  
9 2 2 Banner 30 DEN-68 Delice Anders Hansen ØSF Twohanded 1.172 23/06/2016@14:00:00 25/06/2016@03:00:20 1:13:00:20 1:19:22:14  
7 2 2 Melges 24 JZE 666   Simon Lundmark KSSS Swedish Royal Yacht Club Twohanded 1.298 23/06/2016@14:00:00 25/06/2016@05:20:16 1:15:20:16 2:3:03:38  
6 2 2 H-båd 542 Hyggen Thor Christensen Ulvsund Twohanded 1.076     DNF    
8 2 2 RJ85 RJ Gøjen Bjørn Amundsen Jægerspris Twohanded 1.087     DNF    
10 2 2 H-båd DEN 110 Gurli-marie Jan Gjelstrup Larsen Hvidovre Twohanded 1.076     DNF    

Dragør - 2 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@14:00:00, Distance: 181, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
5 2 2 Langø 10m DEN-6 Neglfar Oskar Malberg frederiksværk sejlklub Twohanded 1.184 23/06/2016@14:00:00 25/06/2016@07:01:42 1:17:01:42 2:0:34:39  
9 2 2 Banner 30 DEN-68 Delice Anders Hansen ØSF Twohanded 1.172 23/06/2016@14:00:00 25/06/2016@07:45:50 1:17:45:50 2:0:56:50  
10 2 2 H-båd DEN 110 Gurli-marie Jan Gjelstrup Larsen Hvidovre Twohanded 1.076 23/06/2016@14:00:00 25/06/2016@17:39:00 2:3:39:00 2:7:34:31  
7 2 2 Melges 24 JZE 666   Simon Lundmark KSSS Swedish Royal Yacht Club Twohanded 1.298 23/06/2016@14:00:00 25/06/2016@10:08:48 1:20:08:48 2:9:18:09  
6 2 2 H-båd 542 Hyggen Thor Christensen Ulvsund Twohanded 1.076     DNC    
8 2 2 RJ85 RJ Gøjen Bjørn Amundsen Jægerspris Twohanded 1.087     DNC    

Helsingør - 2 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@14:00:00, Distance: 216, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
5 2 2 Langø 10m DEN-6 Neglfar Oskar Malberg frederiksværk sejlklub Twohanded 1.184 23/06/2016@14:00:00 25/06/2016@12:51:09 1:22:51:09 2:7:28:24  
9 2 2 Banner 30 DEN-68 Delice Anders Hansen ØSF Twohanded 1.172 23/06/2016@14:00:00 25/06/2016@14:08:15 2:0:08:15 2:8:25:02  
7 2 2 Melges 24 JZE 666   Simon Lundmark KSSS Swedish Royal Yacht Club Twohanded 1.298 23/06/2016@14:00:00 25/06/2016@15:56:43 2:1:56:43 2:16:49:44  
6 2 2 H-båd 542 Hyggen Thor Christensen Ulvsund Twohanded 1.076     DNF    
8 2 2 RJ85 RJ Gøjen Bjørn Amundsen Jægerspris Twohanded 1.087     DNF    
10 2 2 H-båd DEN 110 Gurli-marie Jan Gjelstrup Larsen Hvidovre Twohanded 1.076     DNC    

Sjællands Odde - 3 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@14:00:00, Distance: 48, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
11 2 3 Bavaria 38 B38 Barolo Mads Damgaard Båtsällskapet Lagunen Malmö (BSLM) Twohanded 1.276 23/06/2016@14:00:00 23/06/2016@21:05:32 7:05:32 9:02:59  
13 2 3 Grand Soleil 37BC DEN 64 Misty Thomas Braa Andersen Sejlklubben København Twohanded 1.309 23/06/2016@14:00:00 23/06/2016@21:05:32 7:05:32 9:17:01  
12 2 3 X-482 DEN 47 SAIGA Erik Blichfeld Kolding Sejlklub Twohanded 1.445 23/06/2016@14:00:00 23/06/2016@21:34:38 7:34:38 10:56:57  

Storebælt - 3 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@14:00:00, Distance: 96, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
13 2 3 Grand Soleil 37BC DEN 64 Misty Thomas Braa Andersen Sejlklubben København Twohanded 1.309 23/06/2016@14:00:00 24/06/2016@09:11:45 19:11:45 1:1:07:38  
12 2 3 X-482 DEN 47 SAIGA Erik Blichfeld Kolding Sejlklub Twohanded 1.445 23/06/2016@14:00:00 24/06/2016@07:30:44 17:30:44 1:1:18:19  
11 2 3 Bavaria 38 B38 Barolo Mads Damgaard Båtsällskapet Lagunen Malmö (BSLM) Twohanded 1.276 23/06/2016@14:00:00 24/06/2016@14:52:50 1:0:52:50 1:7:44:51  

Farøbroen - 3 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@14:00:00, Distance: 131, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
13 2 3 Grand Soleil 37BC DEN 64 Misty Thomas Braa Andersen Sejlklubben København Twohanded 1.309 23/06/2016@14:00:00 24/06/2016@17:52:16 1:3:52:16 1:12:29:00  
12 2 3 X-482 DEN 47 SAIGA Erik Blichfeld Kolding Sejlklub Twohanded 1.445 23/06/2016@14:00:00 24/06/2016@16:12:12 1:2:12:12 1:13:51:50  
11 2 3 Bavaria 38 B38 Barolo Mads Damgaard Båtsällskapet Lagunen Malmö (BSLM) Twohanded 1.276 23/06/2016@14:00:00 25/06/2016@05:26:25 1:15:26:25 2:2:19:33  

Stevns (Kirken tværs) - 3 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@14:00:00, Distance: 175, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
13 2 3 Grand Soleil 37BC DEN 64 Misty Thomas Braa Andersen Sejlklubben København Twohanded 1.309 23/06/2016@14:00:00 25/06/2016@09:10:08 1:19:10:08 2:8:30:29  
11 2 3 Bavaria 38 B38 Barolo Mads Damgaard Båtsällskapet Lagunen Malmö (BSLM) Twohanded 1.276 23/06/2016@14:00:00 25/06/2016@15:44:32 2:1:44:32 2:15:28:16  
12 2 3 X-482 DEN 47 SAIGA Erik Blichfeld Kolding Sejlklub Twohanded 1.445     DNF    

Dragør - 3 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@14:00:00, Distance: 194, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
13 2 3 Grand Soleil 37BC DEN 64 Misty Thomas Braa Andersen Sejlklubben København Twohanded 1.309 23/06/2016@14:00:00 25/06/2016@13:40:30 1:23:40:30 2:14:24:24  
11 2 3 Bavaria 38 B38 Barolo Mads Damgaard Båtsällskapet Lagunen Malmö (BSLM) Twohanded 1.276 23/06/2016@14:00:00 25/06/2016@18:52:26 2:4:52:26 2:19:28:01  
12 2 3 X-482 DEN 47 SAIGA Erik Blichfeld Kolding Sejlklub Twohanded 1.445     DNC    

Helsingør - 3 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@14:00:00, Distance: 231, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
13 2 3 Grand Soleil 37BC DEN 64 Misty Thomas Braa Andersen Sejlklubben København Twohanded 1.309 23/06/2016@14:00:00 25/06/2016@19:24:02 2:5:24:02 2:21:54:05  
11 2 3 Bavaria 38 B38 Barolo Mads Damgaard Båtsällskapet Lagunen Malmö (BSLM) Twohanded 1.276     DNF    
12 2 3 X-482 DEN 47 SAIGA Erik Blichfeld Kolding Sejlklub Twohanded 1.445     DNF    

Sjællands Odde - 5 Løb

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@15:00:00, Distance: 48, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
19 3 5 Int. 806 DEN 107 Chase Jeppe dalsgaard Frem Racing 642.8 23/06/2016@15:00:00 23/06/2016@22:25:20 7:25:20 8:11:34  
14 3 5 L23 121 Miss Grey Nicholas Garler Gilleleje Racing 678.2 23/06/2016@15:00:00 23/06/2016@23:06:32 8:06:32 8:24:27  
16 3 5 Hallberg-Rassy 31 mk 56 Selma Christiane Christian Karlsson Sejlklubben Langelinie Racing 627.2 23/06/2016@15:00:00 23/06/2016@22:26:06 7:26:06 8:24:49  
15 3 5 Bandholm 27 DEN 127 JOIN Svend Hillerup Hansen S/K Lynetten Racing 658.4 23/06/2016@15:00:00 23/06/2016@22:52:12 7:52:12 8:25:58  
17 3 5 Commander 31 DEN 117 Bernoullis Tue Gunst Frem Racing 633.8 23/06/2016@15:00:00 23/06/2016@23:04:38 8:04:38 8:58:04  
18 3 5 Spidsgatter S5 Sundet Toke S. Lundberg Sejlklubben Sundet Racing 700.6 23/06/2016@15:00:00 24/06/2016@00:21:50 9:21:50 9:21:50  

Storebælt - 5 Løb

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@18:30:00, Distance: 96, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
19 3 5 Int. 806 DEN 107 Chase Jeppe dalsgaard Frem Racing 642.8 23/06/2016@18:30:00 24/06/2016@13:27:12 18:57:12 20:29:41  
16 3 5 Hallberg-Rassy 31 mk 56 Selma Christiane Christian Karlsson Sejlklubben Langelinie Racing 627.2 23/06/2016@18:30:00 24/06/2016@13:50:52 19:20:52 21:18:18  
14 3 5 L23 121 Miss Grey Nicholas Garler Gilleleje Racing 678.2 23/06/2016@18:30:00 24/06/2016@15:31:54 21:01:54 21:37:44  
17 3 5 Commander 31 DEN 117 Bernoullis Tue Gunst Frem Racing 633.8 23/06/2016@18:30:00 24/06/2016@16:03:52 21:33:52 23:20:45  
15 3 5 Bandholm 27 DEN 127 JOIN Svend Hillerup Hansen S/K Lynetten Racing 658.4 23/06/2016@18:30:00 24/06/2016@17:30:25 23:00:25 1:0:07:56  
18 3 5 Spidsgatter S5 Sundet Toke S. Lundberg Sejlklubben Sundet Racing 700.6 23/06/2016@18:30:00 25/06/2016@02:02:06 1:7:32:06 1:7:32:06  

Farøbroen - 5 Løb

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@15:00:00, Distance: 131, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
19 3 5 Int. 806 DEN 107 Chase Jeppe dalsgaard Frem Racing 642.8 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@01:28:32 1:10:28:32 1:12:34:44  
16 3 5 Hallberg-Rassy 31 mk 56 Selma Christiane Christian Karlsson Sejlklubben Langelinie Racing 627.2 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@03:55:23 1:12:55:23 1:15:35:38  
14 3 5 L23 121 Miss Grey Nicholas Garler Gilleleje Racing 678.2 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@06:18:00 1:15:18:00 1:16:06:54  
17 3 5 Commander 31 DEN 117 Bernoullis Tue Gunst Frem Racing 633.8 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@05:54:42 1:14:54:42 1:17:20:33  
15 3 5 Bandholm 27 DEN 127 JOIN Svend Hillerup Hansen S/K Lynetten Racing 658.4 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@07:47:57 1:16:47:57 1:18:20:05  
18 3 5 Spidsgatter S5 Sundet Toke S. Lundberg Sejlklubben Sundet Racing 700.6 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@12:34:20 1:21:34:20 1:21:34:20  

Stevns (Kirken tværs) - 5 Løb

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@15:00:00, Distance: 160, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Place HelmNotes
19 3 5 Int. 806 DEN 107 Chase Jeppe dalsgaard Frem Racing 642.8    
16 3 5 Hallberg-Rassy 31 mk 56 Selma Christiane Christian Karlsson Sejlklubben Langelinie Racing 627.2    
14 3 5 L23 121 Miss Grey Nicholas Garler Gilleleje Racing 678.2    
15 3 5 Bandholm 27 DEN 127 JOIN Svend Hillerup Hansen S/K Lynetten Racing 658.4    
17 3 5 Commander 31 DEN 117 Bernoullis Tue Gunst Frem Racing 633.8    
18 3 5 Spidsgatter S5 Sundet Toke S. Lundberg Sejlklubben Sundet Racing 700.6    

Dragør - 5 Løb

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@15:00:00, Distance: 181, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
15 3 5 Bandholm 27 DEN 127 JOIN Svend Hillerup Hansen S/K Lynetten Racing 658.4 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@03:37:33 1:12:37:33 1:14:44:51  
19 3 5 Int. 806 DEN 107 Chase Jeppe dalsgaard Frem Racing 642.8 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@17:14:22 2:2:14:22 2:5:08:44  
16 3 5 Hallberg-Rassy 31 mk 56 Selma Christiane Christian Karlsson Sejlklubben Langelinie Racing 627.2 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@17:14:22 2:2:14:22 2:5:55:47  
14 3 5 L23 121 Miss Grey Nicholas Garler Gilleleje Racing 678.2 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@20:56:48 2:5:56:48 2:7:04:22  
17 3 5 Commander 31 DEN 117 Bernoullis Tue Gunst Frem Racing 633.8 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@21:01:26 2:6:01:26 2:9:22:57  
18 3 5 Spidsgatter S5 Sundet Toke S. Lundberg Sejlklubben Sundet Racing 700.6     DNC    

Helsingør - 5 Løb

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@15:00:00, Distance: 216, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
19 3 5 Int. 806 DEN 107 Chase Jeppe dalsgaard Frem Racing 642.8 23/06/2016@15:00:00 26/06/2016@00:46:59 2:9:46:59 2:13:15:04  
14 3 5 L23 121 Miss Grey Nicholas Garler Gilleleje Racing 678.2 23/06/2016@15:00:00 26/06/2016@03:15:22 2:12:15:22 2:13:36:00  
16 3 5 Hallberg-Rassy 31 mk 56 Selma Christiane Christian Karlsson Sejlklubben Langelinie Racing 627.2 23/06/2016@15:00:00 26/06/2016@01:46:25 2:10:46:25 2:15:10:39  
17 3 5 Commander 31 DEN 117 Bernoullis Tue Gunst Frem Racing 633.8 23/06/2016@15:00:00 26/06/2016@02:53:32 2:11:53:32 2:15:54:01  
15 3 5 Bandholm 27 DEN 127 JOIN Svend Hillerup Hansen S/K Lynetten Racing 658.4 23/06/2016@15:00:00 26/06/2016@08:08:57 2:17:08:57 2:19:40:52  
18 3 5 Spidsgatter S5 Sundet Toke S. Lundberg Sejlklubben Sundet Racing 700.6 23/06/2016@15:00:00 26/06/2016@10:43:10 2:19:43:10 2:19:43:10  

Sjællands Odde - 6 Løb

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@15:00:00, Distance: 48, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
21 3 6 Spækhugger DEN 210 Towanda Lars Møller Nielsen Sejlklubben Sundet Racing 657.8 23/06/2016@15:00:00 23/06/2016@22:21:42 7:21:42 7:55:56  
20 3 6 Spækhugger 153 Vega Mathias Kamban Larsen Frem Racing 657.8 23/06/2016@15:00:00 23/06/2016@22:22:48 7:22:48 7:57:02  
24 3 6 Spækhugger Den 266 Skildpadden Nicolai Thorsell Hellerup Sejlklub Racing 657.8 23/06/2016@15:00:00 23/06/2016@22:23:42 7:23:42 7:57:56  
25 3 6 Spækhugger DEN88 Daphne Bjørn Fischer K.A.S. Racing 657.8 23/06/2016@15:00:00 23/06/2016@22:26:28 7:26:28 8:00:42  
23 3 6 Spækhugger DEN 65 Knudsen Eske Martens Poulsen Helsingøt Racing 657.8 23/06/2016@15:00:00 23/06/2016@22:26:42 7:26:42 8:00:56  
22 3 6 Spækhugger 224 Talulah Tobias Dinesen Øresunds Sejlklub Frem Racing 657.8 23/06/2016@15:00:00 23/06/2016@22:49:50 7:49:50 8:24:04  

Storebælt - 6 Løb

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@18:30:00, Distance: 96, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
24 3 6 Spækhugger Den 266 Skildpadden Nicolai Thorsell Hellerup Sejlklub Racing 657.8 23/06/2016@18:30:00 24/06/2016@11:49:54 17:19:54 18:28:23  
20 3 6 Spækhugger 153 Vega Mathias Kamban Larsen Frem Racing 657.8 23/06/2016@18:30:00 24/06/2016@11:52:02 17:22:02 18:30:31  
21 3 6 Spækhugger DEN 210 Towanda Lars Møller Nielsen Sejlklubben Sundet Racing 657.8 23/06/2016@18:30:00 24/06/2016@11:52:42 17:22:42 18:31:11  
23 3 6 Spækhugger DEN 65 Knudsen Eske Martens Poulsen Helsingøt Racing 657.8 23/06/2016@18:30:00 24/06/2016@12:14:30 17:44:30 18:52:59  
25 3 6 Spækhugger DEN88 Daphne Bjørn Fischer K.A.S. Racing 657.8 23/06/2016@18:30:00 24/06/2016@12:41:58 18:11:58 19:20:27  
22 3 6 Spækhugger 224 Talulah Tobias Dinesen Øresunds Sejlklub Frem Racing 657.8 23/06/2016@18:30:00 24/06/2016@15:29:30 20:59:30 22:07:59  

Farøbroen - 6 Løb

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@15:00:00, Distance: 131, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
21 3 6 Spækhugger DEN 210 Towanda Lars Møller Nielsen Sejlklubben Sundet Racing 657.8 23/06/2016@15:00:00 24/06/2016@20:39:14 1:5:39:14 1:7:12:41  
24 3 6 Spækhugger Den 266 Skildpadden Nicolai Thorsell Hellerup Sejlklub Racing 657.8 23/06/2016@15:00:00 24/06/2016@20:43:42 1:5:43:42 1:7:17:09  
20 3 6 Spækhugger 153 Vega Mathias Kamban Larsen Frem Racing 657.8 23/06/2016@15:00:00 24/06/2016@20:48:02 1:5:48:02 1:7:21:29  
23 3 6 Spækhugger DEN 65 Knudsen Eske Martens Poulsen Helsingøt Racing 657.8 23/06/2016@15:00:00 24/06/2016@22:00:50 1:7:00:50 1:8:34:17  
25 3 6 Spækhugger DEN88 Daphne Bjørn Fischer K.A.S. Racing 657.8 23/06/2016@15:00:00 24/06/2016@22:30:38 1:7:30:38 1:9:04:05  
22 3 6 Spækhugger 224 Talulah Tobias Dinesen Øresunds Sejlklub Frem Racing 657.8 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@05:14:50 1:14:14:50 1:15:48:17  

Stevns (Kirken tværs) - 6 Løb

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@15:00:00, Distance: 160, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
21 3 6 Spækhugger DEN 210 Towanda Lars Møller Nielsen Sejlklubben Sundet Racing 657.8 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@05:05:44 1:14:05:44 1:15:59:52  
20 3 6 Spækhugger 153 Vega Mathias Kamban Larsen Frem Racing 657.8 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@05:48:30 1:14:48:30 1:16:42:38  
24 3 6 Spækhugger Den 266 Skildpadden Nicolai Thorsell Hellerup Sejlklub Racing 657.8 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@05:50:36 1:14:50:36 1:16:44:44  
23 3 6 Spækhugger DEN 65 Knudsen Eske Martens Poulsen Helsingøt Racing 657.8 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@06:04:56 1:15:04:56 1:16:59:04  
25 3 6 Spækhugger DEN88 Daphne Bjørn Fischer K.A.S. Racing 657.8 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@07:05:34 1:16:05:34 1:17:59:42  
22 3 6 Spækhugger 224 Talulah Tobias Dinesen Øresunds Sejlklub Frem Racing 657.8 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@13:24:40 1:22:24:40 2:0:18:48  

Dragør - 6 Løb

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@15:00:00, Distance: 181, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
21 3 6 Spækhugger DEN 210 Towanda Lars Møller Nielsen Sejlklubben Sundet Racing 657.8 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@10:16:02 1:19:16:02 1:21:25:09  
20 3 6 Spækhugger 153 Vega Mathias Kamban Larsen Frem Racing 657.8 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@11:09:26 1:20:09:26 1:22:18:33  
24 3 6 Spækhugger Den 266 Skildpadden Nicolai Thorsell Hellerup Sejlklub Racing 657.8 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@11:20:22 1:20:20:22 1:22:29:29  
23 3 6 Spækhugger DEN 65 Knudsen Eske Martens Poulsen Helsingøt Racing 657.8 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@11:44:46 1:20:44:46 1:22:53:53  
25 3 6 Spækhugger DEN88 Daphne Bjørn Fischer K.A.S. Racing 657.8 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@12:25:06 1:21:25:06 1:23:34:13  
22 3 6 Spækhugger 224 Talulah Tobias Dinesen Øresunds Sejlklub Frem Racing 657.8 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@20:03:46 2:5:03:46 2:7:12:53  

Helsingør - 6 Løb

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@15:00:00, Distance: 216, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
21 3 6 Spækhugger DEN 210 Towanda Lars Møller Nielsen Sejlklubben Sundet Racing 657.8 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@16:20:54 2:1:20:54 2:3:54:59  
20 3 6 Spækhugger 153 Vega Mathias Kamban Larsen Frem Racing 657.8 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@17:21:53 2:2:21:53 2:4:55:58  
24 3 6 Spækhugger Den 266 Skildpadden Nicolai Thorsell Hellerup Sejlklub Racing 657.8 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@17:37:07 2:2:37:07 2:5:11:12  
23 3 6 Spækhugger DEN 65 Knudsen Eske Martens Poulsen Helsingøt Racing 657.8 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@17:46:18 2:2:46:18 2:5:20:23  
25 3 6 Spækhugger DEN88 Daphne Bjørn Fischer K.A.S. Racing 657.8 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@19:02:10 2:4:02:10 2:6:36:15  
22 3 6 Spækhugger 224 Talulah Tobias Dinesen Øresunds Sejlklub Frem Racing 657.8 23/06/2016@15:00:00 26/06/2016@02:24:40 2:11:24:40 2:13:58:45  

Sjællands Odde - 7 Løb

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@15:00:00, Distance: 48, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
28 3 7 CB66 138 It's a girl Klaus Rønn Madsen Dyvig Bådelaug Racing 595.4 23/06/2016@15:00:00 23/06/2016@20:43:50 5:43:50 7:08:00  
29 3 7 Express DEN 705 MOSTER Ulf Brandt Helsingør sejlklub Racing 647.8 23/06/2016@15:00:00 23/06/2016@21:55:36 6:55:36 7:37:50  
26 3 7 Boheme 10m DEN 9 La Boheme Peder Brøgger Snekkersten Skotterup Racing 599.2 23/06/2016@15:00:00 23/06/2016@21:24:02 6:24:02 7:45:09  
27 3 7 SCAN-KAP 99 DEN 142 KNOLD Hristo Petkov Yacht Club Syvstjernen Racing 606.2 23/06/2016@15:00:00 23/06/2016@21:37:20 6:37:20 7:52:51  
30 3 7 X79 DEN236 Berntsen Anders Hansen-Hoeck Hellerup Sejlklub Racing 621.6 23/06/2016@15:00:00 23/06/2016@22:19:06 7:19:06 8:22:18  

Storebælt - 7 Løb

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@18:30:00, Distance: 96, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
28 3 7 CB66 138 It's a girl Klaus Rønn Madsen Dyvig Bådelaug Racing 595.4 23/06/2016@18:30:00 24/06/2016@10:00:36 15:30:36 18:18:55  
29 3 7 Express DEN 705 MOSTER Ulf Brandt Helsingør sejlklub Racing 647.8 23/06/2016@18:30:00 24/06/2016@11:38:46 17:08:46 18:33:15  
30 3 7 X79 DEN236 Berntsen Anders Hansen-Hoeck Hellerup Sejlklub Racing 621.6 23/06/2016@18:30:00 24/06/2016@11:59:04 17:29:04 19:35:28  
27 3 7 SCAN-KAP 99 DEN 142 KNOLD Hristo Petkov Yacht Club Syvstjernen Racing 606.2 23/06/2016@18:30:00 24/06/2016@11:52:58 17:22:58 19:54:00  
26 3 7 Boheme 10m DEN 9 La Boheme Peder Brøgger Snekkersten Skotterup Racing 599.2 23/06/2016@18:30:00 24/06/2016@11:48:04 17:18:04 20:00:18  

Farøbroen - 7 Løb

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@15:00:00, Distance: 131, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
28 3 7 CB66 138 It's a girl Klaus Rønn Madsen Dyvig Bådelaug Racing 595.4 23/06/2016@15:00:00 24/06/2016@18:43:00 1:3:43:00 1:7:32:41  
29 3 7 Express DEN 705 MOSTER Ulf Brandt Helsingør sejlklub Racing 647.8 23/06/2016@15:00:00 24/06/2016@20:48:34 1:5:48:34 1:7:43:51  
26 3 7 Boheme 10m DEN 9 La Boheme Peder Brøgger Snekkersten Skotterup Racing 599.2 23/06/2016@15:00:00 24/06/2016@20:46:12 1:5:46:12 1:9:27:35  
27 3 7 SCAN-KAP 99 DEN 142 KNOLD Hristo Petkov Yacht Club Syvstjernen Racing 606.2 23/06/2016@15:00:00 24/06/2016@21:12:36 1:6:12:36 1:9:38:42  
30 3 7 X79 DEN236 Berntsen Anders Hansen-Hoeck Hellerup Sejlklub Racing 621.6 23/06/2016@15:00:00 24/06/2016@22:17:10 1:7:17:10 1:10:09:39  

Stevns (Kirken tværs) - 7 Løb

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@15:00:00, Distance: 160, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
28 3 7 CB66 138 It's a girl Klaus Rønn Madsen Dyvig Bådelaug Racing 595.4 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@02:30:08 1:11:30:08 1:16:10:40  
29 3 7 Express DEN 705 MOSTER Ulf Brandt Helsingør sejlklub Racing 647.8 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@06:20:04 1:15:20:04 1:17:40:52  
30 3 7 X79 DEN236 Berntsen Anders Hansen-Hoeck Hellerup Sejlklub Racing 621.6 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@05:59:14 1:14:59:14 1:18:29:54  
27 3 7 SCAN-KAP 99 DEN 142 KNOLD Hristo Petkov Yacht Club Syvstjernen Racing 606.2 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@06:22:22 1:15:22:22 1:19:34:06  
26 3 7 Boheme 10m DEN 9 La Boheme Peder Brøgger Snekkersten Skotterup Racing 599.2 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@06:05:16 1:15:05:16 1:19:35:40  

Dragør - 7 Løb

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@15:00:00, Distance: 181, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
28 3 7 CB66 138 It's a girl Klaus Rønn Madsen Dyvig Bådelaug Racing 595.4 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@07:23:32 1:16:23:32 1:21:40:53  
29 3 7 Express DEN 705 MOSTER Ulf Brandt Helsingør sejlklub Racing 647.8 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@11:59:40 1:20:59:40 1:23:38:57  
30 3 7 X79 DEN236 Berntsen Anders Hansen-Hoeck Hellerup Sejlklub Racing 621.6 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@11:35:34 1:20:35:34 2:0:33:53  
27 3 7 SCAN-KAP 99 DEN 142 KNOLD Hristo Petkov Yacht Club Syvstjernen Racing 606.2 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@12:00:00 1:21:00:00 2:1:44:46  
26 3 7 Boheme 10m DEN 9 La Boheme Peder Brøgger Snekkersten Skotterup Racing 599.2 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@11:59:40 1:20:59:40 2:2:05:33  

Helsingør - 7 Løb

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@15:00:00, Distance: 216, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
28 3 7 CB66 138 It's a girl Klaus Rønn Madsen Dyvig Bådelaug Racing 595.4 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@13:20:04 1:22:20:04 2:4:38:47  
29 3 7 Express DEN 705 MOSTER Ulf Brandt Helsingør sejlklub Racing 647.8 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@17:43:25 2:2:43:25 2:5:53:30  
30 3 7 X79 DEN236 Berntsen Anders Hansen-Hoeck Hellerup Sejlklub Racing 621.6 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@17:23:44 2:2:23:44 2:7:08:08  
26 3 7 Boheme 10m DEN 9 La Boheme Peder Brøgger Snekkersten Skotterup Racing 599.2 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@17:11:37 2:2:11:37 2:8:16:39  
27 3 7 SCAN-KAP 99 DEN 142 KNOLD Hristo Petkov Yacht Club Syvstjernen Racing 606.2 23/06/2016@15:00:00 25/06/2016@17:47:02 2:2:47:02 2:8:26:52  

Sjællands Odde - 8 Løb

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@16:00:00, Distance: 48, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
34 4 8 Jeanneau Sun Odyssey 29.2 DEN 574 Smila Kai Larsen Greve Sejlklub Cruising 1.063 23/06/2016@16:00:00 24/06/2016@00:18:50 8:18:50 8:50:16  
32 4 8 Comfortina 32 SE 285 LIS AF DOMSTEN Lars Rosenqvist Domsten Båtklubb Cruising 1.137 23/06/2016@16:00:00 23/06/2016@23:49:44 7:49:44 8:54:05  
37 4 8 Maxi 909 DEN 88 Havheksen Peter Michael Sejlklubben Rødvig Stevns Cruising 1.117 23/06/2016@16:00:00 24/06/2016@00:04:16 8:04:16 9:00:56  
40 4 8 GRANADA 31 G31 - 71 RAPFOD Torben Ravn Nivå Bådelaug Cruising 1.125 23/06/2016@16:00:00 24/06/2016@00:14:10 8:14:10 9:15:56  
31 4 8 Solus 29 11 Mary Ole Ertmann Nielsen Jyllinge Cruising 1.093 23/06/2016@16:00:00 24/06/2016@00:28:42 8:28:42 9:16:01  
39 4 8 Maxi 33 DEN 702 Jessica af Dragør Thomas Olsen Dragør Cruising 1.136 23/06/2016@16:00:00 24/06/2016@00:19:14 8:19:14 9:27:08  
42 4 8 Granada31   Else Kim Kisbye Sundby Cruising 1.134 23/06/2016@16:00:00 24/06/2016@00:27:20 8:27:20 9:35:19  
38 4 8 Scampi 30 D 1143 Puff Filip Nordland Søspejdernes Sejlklub Cruising 1.129 23/06/2016@16:00:00 24/06/2016@00:34:26 8:34:26 9:40:48  
36 4 8 Scampi 30 DEN 941 CIKIJA Thomas Gungaard Nansen Vallensbæk sejlklub Cruising 1.129 23/06/2016@16:00:00 24/06/2016@00:47:36 8:47:36 9:55:40  
33 4 8 Granada 27 DEN 226 NYNNE Janik Jean Pierre La Cour vallensbæk bådklub Cruising 1.086 23/06/2016@16:00:00 24/06/2016@11:20:05 19:20:05 20:59:51  
35 4 8 Maxi 77 2107 Tjaldur Steffan Iwersen Sundet Cruising 1.006     DNC    
41 4 8 Maxi 77 2107 Tjaldur Morten Kristensen Kas Cruising 1.044     DNC    

Storebælt - 8 Løb

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@16:00:00, Distance: 96, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
32 4 8 Comfortina 32 SE 285 LIS AF DOMSTEN Lars Rosenqvist Domsten Båtklubb Cruising 1.137 23/06/2016@16:00:00 24/06/2016@14:44:44 22:44:44 1:1:51:42  
40 4 8 GRANADA 31 G31 - 71 RAPFOD Torben Ravn Nivå Bådelaug Cruising 1.125 23/06/2016@16:00:00 24/06/2016@15:31:14 23:31:14 1:2:27:38  
37 4 8 Maxi 909 DEN 88 Havheksen Peter Michael Sejlklubben Rødvig Stevns Cruising 1.117 23/06/2016@16:00:00 24/06/2016@17:06:36 1:1:06:36 1:4:02:52  
34 4 8 Jeanneau Sun Odyssey 29.2 DEN 574 Smila Kai Larsen Greve Sejlklub Cruising 1.063 23/06/2016@16:00:00 24/06/2016@18:53:22 1:2:53:22 1:4:35:01  
42 4 8 Granada31   Else Kim Kisbye Sundby Cruising 1.134 23/06/2016@16:00:00 24/06/2016@17:25:06 1:1:25:06 1:4:49:28  
38 4 8 Scampi 30 D 1143 Puff Filip Nordland Søspejdernes Sejlklub Cruising 1.129 23/06/2016@16:00:00 24/06/2016@17:38:25 1:1:38:25 1:4:56:52  
31 4 8 Solus 29 11 Mary Ole Ertmann Nielsen Jyllinge Cruising 1.093 23/06/2016@16:00:00 24/06/2016@19:55:52 1:3:55:52 1:6:31:43  
36 4 8 Scampi 30 DEN 941 CIKIJA Thomas Gungaard Nansen Vallensbæk sejlklub Cruising 1.129 23/06/2016@16:00:00 24/06/2016@20:31:24 1:4:31:24 1:8:12:10  
39 4 8 Maxi 33 DEN 702 Jessica af Dragør Thomas Olsen Dragør Cruising 1.136 23/06/2016@16:00:00 24/06/2016@21:48:08 1:5:48:08 1:9:51:19  
33 4 8 Granada 27 DEN 226 NYNNE Janik Jean Pierre La Cour vallensbæk bådklub Cruising 1.086 23/06/2016@16:00:00 25/06/2016@14:29:45 1:22:29:45 2:2:29:40  
35 4 8 Maxi 77 2107 Tjaldur Steffan Iwersen Sundet Cruising 1.006     DNC    
41 4 8 Maxi 77 2107 Tjaldur Morten Kristensen Kas Cruising 1.044     DNC    

Farøbroen - 8 Løb

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@16:00:00, Distance: 131, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
32 4 8 Comfortina 32 SE 285 LIS AF DOMSTEN Lars Rosenqvist Domsten Båtklubb Cruising 1.137 23/06/2016@16:00:00 25/06/2016@05:11:55 1:13:11:55 1:18:17:41  
39 4 8 Maxi 33 DEN 702 Jessica af Dragør Thomas Olsen Dragør Cruising 1.136 23/06/2016@16:00:00 25/06/2016@05:18:46 1:13:18:46 1:18:23:14  
40 4 8 GRANADA 31 G31 - 71 RAPFOD Torben Ravn Nivå Bådelaug Cruising 1.125 23/06/2016@16:00:00 25/06/2016@05:45:15 1:13:45:15 1:18:28:24  
34 4 8 Jeanneau Sun Odyssey 29.2 DEN 574 Smila Kai Larsen Greve Sejlklub Cruising 1.063 23/06/2016@16:00:00 25/06/2016@09:23:28 1:17:23:28 1:19:59:56  
37 4 8 Maxi 909 DEN 88 Havheksen Peter Michael Sejlklubben Rødvig Stevns Cruising 1.117 23/06/2016@16:00:00 25/06/2016@07:42:48 1:15:42:48 1:20:21:35  
42 4 8 Granada31   Else Kim Kisbye Sundby Cruising 1.134 23/06/2016@16:00:00 25/06/2016@07:22:54 1:15:22:54 1:20:39:32  
31 4 8 Solus 29 11 Mary Ole Ertmann Nielsen Jyllinge Cruising 1.093 23/06/2016@16:00:00 25/06/2016@09:15:12 1:17:15:12 1:21:05:24  
36 4 8 Scampi 30 DEN 941 CIKIJA Thomas Gungaard Nansen Vallensbæk sejlklub Cruising 1.129 23/06/2016@16:00:00 25/06/2016@10:27:32 1:18:27:32 1:23:56:10  
33 4 8 Granada 27 DEN 226 NYNNE Janik Jean Pierre La Cour vallensbæk bådklub Cruising 1.086 23/06/2016@16:00:00 26/06/2016@07:16:40 2:15:16:40 2:20:43:11  
38 4 8 Scampi 30 D 1143 Puff Filip Nordland Søspejdernes Sejlklub Cruising 1.129     DNC    
35 4 8 Maxi 77 2107 Tjaldur Steffan Iwersen Sundet Cruising 1.006     DNC    
41 4 8 Maxi 77 2107 Tjaldur Morten Kristensen Kas Cruising 1.044     DNC    

Stevns (Kirken tværs) - 8 Løb

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@16:00:00, Distance: 160, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Place HelmNotes
32 4 8 Comfortina 32 SE 285 LIS AF DOMSTEN Lars Rosenqvist Domsten Båtklubb Cruising 1.137    
40 4 8 GRANADA 31 G31 - 71 RAPFOD Torben Ravn Nivå Bådelaug Cruising 1.125    
37 4 8 Maxi 909 DEN 88 Havheksen Peter Michael Sejlklubben Rødvig Stevns Cruising 1.117    
42 4 8 Granada31   Else Kim Kisbye Sundby Cruising 1.134    
34 4 8 Jeanneau Sun Odyssey 29.2 DEN 574 Smila Kai Larsen Greve Sejlklub Cruising 1.063    
38 4 8 Scampi 30 D 1143 Puff Filip Nordland Søspejdernes Sejlklub Cruising 1.129    
39 4 8 Maxi 33 DEN 702 Jessica af Dragør Thomas Olsen Dragør Cruising 1.136    
31 4 8 Solus 29 11 Mary Ole Ertmann Nielsen Jyllinge Cruising 1.093    
36 4 8 Scampi 30 DEN 941 CIKIJA Thomas Gungaard Nansen Vallensbæk sejlklub Cruising 1.129    
33 4 8 Granada 27 DEN 226 NYNNE Janik Jean Pierre La Cour vallensbæk bådklub Cruising 1.086    
35 4 8 Maxi 77 2107 Tjaldur Steffan Iwersen Sundet Cruising 1.006    
41 4 8 Maxi 77 2107 Tjaldur Morten Kristensen Kas Cruising 1.044    

Dragør - 8 Løb

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@16:00:00, Distance: 181, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
32 4 8 Comfortina 32 SE 285 LIS AF DOMSTEN Lars Rosenqvist Domsten Båtklubb Cruising 1.137 23/06/2016@16:00:00 25/06/2016@19:23:16 2:3:23:16 2:10:25:40  
40 4 8 GRANADA 31 G31 - 71 RAPFOD Torben Ravn Nivå Bådelaug Cruising 1.125 23/06/2016@16:00:00 25/06/2016@20:15:44 2:4:15:44 2:10:47:42  
42 4 8 Granada31   Else Kim Kisbye Sundby Cruising 1.134 23/06/2016@16:00:00 25/06/2016@23:54:46 2:7:54:46 2:15:24:18  
37 4 8 Maxi 909 DEN 88 Havheksen Peter Michael Sejlklubben Rødvig Stevns Cruising 1.117 23/06/2016@16:00:00 26/06/2016@01:04:40 2:9:04:40 2:15:45:21  
38 4 8 Scampi 30 D 1143 Puff Filip Nordland Søspejdernes Sejlklub Cruising 1.129 23/06/2016@16:00:00 26/06/2016@02:24:02 2:10:24:02 2:17:56:03  
34 4 8 Jeanneau Sun Odyssey 29.2 DEN 574 Smila Kai Larsen Greve Sejlklub Cruising 1.063     DNC    
39 4 8 Maxi 33 DEN 702 Jessica af Dragør Thomas Olsen Dragør Cruising 1.136     DNC    
31 4 8 Solus 29 11 Mary Ole Ertmann Nielsen Jyllinge Cruising 1.093     DNC    
36 4 8 Scampi 30 DEN 941 CIKIJA Thomas Gungaard Nansen Vallensbæk sejlklub Cruising 1.129     DNC    
33 4 8 Granada 27 DEN 226 NYNNE Janik Jean Pierre La Cour vallensbæk bådklub Cruising 1.086     DNC    
35 4 8 Maxi 77 2107 Tjaldur Steffan Iwersen Sundet Cruising 1.006     DNC    
41 4 8 Maxi 77 2107 Tjaldur Morten Kristensen Kas Cruising 1.044     DNC    

Helsingør - 8 Løb

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@16:00:00, Distance: 216, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
40 4 8 GRANADA 31 G31 - 71 RAPFOD Torben Ravn Nivå Bådelaug Cruising 1.125 23/06/2016@16:00:00 26/06/2016@02:45:07 2:10:45:07 2:18:05:45  
32 4 8 Comfortina 32 SE 285 LIS AF DOMSTEN Lars Rosenqvist Domsten Båtklubb Cruising 1.137 23/06/2016@16:00:00 26/06/2016@02:36:35 2:10:36:35 2:18:38:21  
42 4 8 Granada31   Else Kim Kisbye Sundby Cruising 1.134 23/06/2016@16:00:00 26/06/2016@04:34:59 2:12:34:59 2:20:42:04  
37 4 8 Maxi 909 DEN 88 Havheksen Peter Michael Sejlklubben Rødvig Stevns Cruising 1.117 23/06/2016@16:00:00 26/06/2016@05:31:35 2:13:31:35 2:20:43:30  
38 4 8 Scampi 30 D 1143 Puff Filip Nordland Søspejdernes Sejlklub Cruising 1.129 23/06/2016@16:00:00 26/06/2016@07:21:09 2:15:21:09 2:23:31:30  
34 4 8 Jeanneau Sun Odyssey 29.2 DEN 574 Smila Kai Larsen Greve Sejlklub Cruising 1.063     DNF    
39 4 8 Maxi 33 DEN 702 Jessica af Dragør Thomas Olsen Dragør Cruising 1.136     DNF    
31 4 8 Solus 29 11 Mary Ole Ertmann Nielsen Jyllinge Cruising 1.093     DNF    
36 4 8 Scampi 30 DEN 941 CIKIJA Thomas Gungaard Nansen Vallensbæk sejlklub Cruising 1.129     DNF    
33 4 8 Granada 27 DEN 226 NYNNE Janik Jean Pierre La Cour vallensbæk bådklub Cruising 1.086     DNF    
35 4 8 Maxi 77 2107 Tjaldur Steffan Iwersen Sundet Cruising 1.006     DNC    
41 4 8 Maxi 77 2107 Tjaldur Morten Kristensen Kas Cruising 1.044     DNC    

Sjællands Odde - 9 Løb

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@16:00:00, Distance: 48, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
46 4 9 Larsen 34 D-21 Thekla Frank Hansen ØSF, Frem Cruising 1.195 23/06/2016@16:00:00 23/06/2016@22:42:12 6:42:12 8:00:38  
44 4 9 Bavaria 33 506 Argo Johnnie Rørvig K.A.S. Cruising 1.212 23/06/2016@16:00:00 23/06/2016@22:54:00 6:54:00 8:21:46  
47 4 9 Bavaria 36 B36 Smilla Preben Ortmann Rungsted Cruising 1.241 23/06/2016@16:00:00 23/06/2016@22:45:12 6:45:12 8:22:51  
45 4 9 Bavaria 32 DEN 202 Betty Blue Martin Ottesen Køge Sejlklub Cruising 1.195 23/06/2016@16:00:00 23/06/2016@23:17:30 7:17:30 8:42:49  
43 4 9 Solus Alta 17 Gutte Bjarne Stender SSF Cruising 1.165 23/06/2016@16:00:00 23/06/2016@23:53:40 7:53:40 9:11:49  

Storebælt - 9 Løb

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@16:00:00, Distance: 96, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
46 4 9 Larsen 34 D-21 Thekla Frank Hansen ØSF, Frem Cruising 1.195 23/06/2016@16:00:00 24/06/2016@12:03:48 20:03:48 23:58:32  
44 4 9 Bavaria 33 506 Argo Johnnie Rørvig K.A.S. Cruising 1.212 23/06/2016@16:00:00 24/06/2016@13:58:58 21:58:58 1:2:38:35  
43 4 9 Solus Alta 17 Gutte Bjarne Stender SSF Cruising 1.165 23/06/2016@16:00:00 24/06/2016@15:12:16 23:12:16 1:3:01:59  
45 4 9 Bavaria 32 DEN 202 Betty Blue Martin Ottesen Køge Sejlklub Cruising 1.195 23/06/2016@16:00:00 24/06/2016@17:40:40 1:1:40:40 1:6:41:06  
47 4 9 Bavaria 36 B36 Smilla Preben Ortmann Rungsted Cruising 1.241 23/06/2016@16:00:00 24/06/2016@22:02:02 1:6:02:02 1:13:16:19  

Farøbroen - 9 Løb

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@16:00:00, Distance: 131, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Place HelmNotes
46 4 9 Larsen 34 D-21 Thekla Frank Hansen ØSF, Frem Cruising 1.195    
43 4 9 Solus Alta 17 Gutte Bjarne Stender SSF Cruising 1.165    
47 4 9 Bavaria 36 B36 Smilla Preben Ortmann Rungsted Cruising 1.241    
44 4 9 Bavaria 33 506 Argo Johnnie Rørvig K.A.S. Cruising 1.212    
45 4 9 Bavaria 32 DEN 202 Betty Blue Martin Ottesen Køge Sejlklub Cruising 1.195    

Stevns (Kirken tværs) - 9 Løb

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@16:00:00, Distance: 160, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Place HelmNotes
46 4 9 Larsen 34 D-21 Thekla Frank Hansen ØSF, Frem Cruising 1.195    
43 4 9 Solus Alta 17 Gutte Bjarne Stender SSF Cruising 1.165    
47 4 9 Bavaria 36 B36 Smilla Preben Ortmann Rungsted Cruising 1.241    
44 4 9 Bavaria 33 506 Argo Johnnie Rørvig K.A.S. Cruising 1.212    
45 4 9 Bavaria 32 DEN 202 Betty Blue Martin Ottesen Køge Sejlklub Cruising 1.195    

Dragør - 9 Løb

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@16:00:00, Distance: 181, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
47 4 9 Bavaria 36 B36 Smilla Preben Ortmann Rungsted Cruising 1.241 23/06/2016@16:00:00 25/06/2016@16:23:24 2:0:23:24 2:12:03:07  
46 4 9 Larsen 34 D-21 Thekla Frank Hansen ØSF, Frem Cruising 1.195     DNC    
43 4 9 Solus Alta 17 Gutte Bjarne Stender SSF Cruising 1.165     DNC    
44 4 9 Bavaria 33 506 Argo Johnnie Rørvig K.A.S. Cruising 1.212     DNC    
45 4 9 Bavaria 32 DEN 202 Betty Blue Martin Ottesen Køge Sejlklub Cruising 1.195     DNC    

Helsingør - 9 Løb

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@16:00:00, Distance: 216, Course: Gennem Bøgestrømmen, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
43 4 9 Solus Alta 17 Gutte Bjarne Stender SSF Cruising 1.165 23/06/2016@16:00:00 26/06/2016@02:16:52 2:10:16:52 2:19:53:51  
45 4 9 Bavaria 32 DEN 202 Betty Blue Martin Ottesen Køge Sejlklub Cruising 1.195 23/06/2016@16:00:00 26/06/2016@05:19:56 2:13:19:56 3:1:17:31  
46 4 9 Larsen 34 D-21 Thekla Frank Hansen ØSF, Frem Cruising 1.195     DNF    
44 4 9 Bavaria 33 506 Argo Johnnie Rørvig K.A.S. Cruising 1.212     DNF    
47 4 9 Bavaria 36 B36 Smilla Preben Ortmann Rungsted Cruising 1.241     DNC    

Sjællands Odde - 11 Løb

Start: Start 5, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@16:30:00, Distance: 48, Course: Gennem Grænsund, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
56 5 11 Jeanneau SO 40   Sofijn Morten Timmermann Gilleleje Cruising 1.275 23/06/2016@16:30:00 23/06/2016@22:56:02 6:26:02 8:12:12  
49 5 11 Malø 42 110 Vibeke Stig Wessberg Sundby Sejlforening Cruising 1.175 23/06/2016@16:30:00 23/06/2016@23:44:26 7:14:26 8:30:28  
55 5 11 X43 NED 7852 heXtor Kristian Joos KDY Cruising 1.392 23/06/2016@16:30:00 23/06/2016@22:45:12 6:15:12 8:42:17  
53 5 11 Bavaria 33 DEN 302 Mini Lars Petersen Lynæs Cruising 1.175 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@00:30:16 8:00:16 9:24:19  
48 5 11 Ketch 40 fod   RAN Nichlas Rasmussen Søspejdernes Sejlklub Cruising 1.245 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@00:22:12 7:52:12 9:47:53  
50 5 11 Dehler 39 CWS DEN 26 Albedo Geert Hansen Sundby SejlForening SSF Cruising 1.310 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@00:16:32 7:46:32 10:11:10  
52 5 11 Elan 43 DEN 31 Khaleesi Felix Frost Gotthard . Cruising 1.345 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@00:28:36 7:58:36 10:43:43  
57 5 11 Athena 44 DEN1 HEIMDALL Flemming Geel Weiirsøe Brøndby havn Cruising 1.365 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@00:22:58 7:52:58 10:45:36  
51 5 11 X-102   Famara Michael Weidinger ingen Cruising 1.221     DNC    
54 5 11 Diva 35 SWE98 Absolut Johan Persson Råå Cruising 1.275     DNC    

Storebælt - 11 Løb

Start: Start 5, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@16:30:00, Distance: 96, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
49 5 11 Malø 42 110 Vibeke Stig Wessberg Sundby Sejlforening Cruising 1.175 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@13:48:44 21:18:44 1:1:02:31  
55 5 11 X43 NED 7852 heXtor Kristian Joos KDY Cruising 1.392 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@10:42:36 18:12:36 1:1:20:54  
56 5 11 Jeanneau SO 40   Sofijn Morten Timmermann Gilleleje Cruising 1.275 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@12:33:58 20:03:58 1:1:35:03  
53 5 11 Bavaria 33 DEN 302 Mini Lars Petersen Lynæs Cruising 1.175 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@17:22:33 1:0:52:33 1:5:13:45  
57 5 11 Athena 44 DEN1 HEIMDALL Flemming Geel Weiirsøe Brøndby havn Cruising 1.365 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@15:29:32 22:59:32 1:7:23:04  
48 5 11 Ketch 40 fod   RAN Nichlas Rasmussen Søspejdernes Sejlklub Cruising 1.245 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@20:48:20 1:4:18:20 1:11:14:26  
50 5 11 Dehler 39 CWS DEN 26 Albedo Geert Hansen Sundby SejlForening SSF Cruising 1.310 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@21:29:50 1:4:59:50 1:13:59:11  
52 5 11 Elan 43 DEN 31 Khaleesi Felix Frost Gotthard . Cruising 1.345 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@21:34:08 1:5:04:08 1:15:05:52  
51 5 11 X-102   Famara Michael Weidinger ingen Cruising 1.221     DNC    
54 5 11 Diva 35 SWE98 Absolut Johan Persson Råå Cruising 1.275     DNC    

Farøbroen - 11 Løb

Start: Start 5, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@16:30:00, Distance: 131, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
55 5 11 X43 NED 7852 heXtor Kristian Joos KDY Cruising 1.392 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@17:47:00 1:1:17:00 1:11:11:40  
49 5 11 Malø 42 110 Vibeke Stig Wessberg Sundby Sejlforening Cruising 1.175 23/06/2016@16:30:00 25/06/2016@00:21:44 1:7:51:44 1:13:26:17  
56 5 11 Jeanneau SO 40   Sofijn Morten Timmermann Gilleleje Cruising 1.275 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@21:58:04 1:5:28:04 1:13:34:17  
57 5 11 Athena 44 DEN1 HEIMDALL Flemming Geel Weiirsøe Brøndby havn Cruising 1.365 23/06/2016@16:30:00 25/06/2016@00:02:52 1:7:32:52 1:19:03:46  
53 5 11 Bavaria 33 DEN 302 Mini Lars Petersen Lynæs Cruising 1.175 23/06/2016@16:30:00 25/06/2016@07:09:42 1:14:39:42 1:21:25:39  
48 5 11 Ketch 40 fod   RAN Nichlas Rasmussen Søspejdernes Sejlklub Cruising 1.245 23/06/2016@16:30:00 25/06/2016@10:06:10 1:17:36:10 2:3:47:44  
50 5 11 Dehler 39 CWS DEN 26 Albedo Geert Hansen Sundby SejlForening SSF Cruising 1.310 23/06/2016@16:30:00 25/06/2016@08:43:40 1:16:13:40 2:4:41:54  
52 5 11 Elan 43 DEN 31 Khaleesi Felix Frost Gotthard . Cruising 1.345 23/06/2016@16:30:00 25/06/2016@08:25:01 1:15:55:01 2:5:41:18  
51 5 11 X-102   Famara Michael Weidinger ingen Cruising 1.221     DNC    
54 5 11 Diva 35 SWE98 Absolut Johan Persson Råå Cruising 1.275     DNC    

Stevns (Kirken tværs) - 11 Løb

Start: Start 5, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@16:30:00, Distance: 175, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
49 5 11 Malø 42 110 Vibeke Stig Wessberg Sundby Sejlforening Cruising 1.175 23/06/2016@16:30:00 25/06/2016@09:50:20 1:17:20:20 2:0:34:24  
55 5 11 X43 NED 7852 heXtor Kristian Joos KDY Cruising 1.392 23/06/2016@16:30:00 25/06/2016@08:27:26 1:15:57:26 2:7:37:14  
56 5 11 Jeanneau SO 40   Sofijn Morten Timmermann Gilleleje Cruising 1.275 23/06/2016@16:30:00 25/06/2016@13:00:18 1:20:30:18 2:8:44:38  
57 5 11 Athena 44 DEN1 HEIMDALL Flemming Geel Weiirsøe Brøndby havn Cruising 1.365 23/06/2016@16:30:00 25/06/2016@12:01:00 1:19:31:00 2:11:24:01  
53 5 11 Bavaria 33 DEN 302 Mini Lars Petersen Lynæs Cruising 1.175 23/06/2016@16:30:00 25/06/2016@19:21:06 2:2:51:06 2:11:45:03  
50 5 11 Dehler 39 CWS DEN 26 Albedo Geert Hansen Sundby SejlForening SSF Cruising 1.310 23/06/2016@16:30:00 25/06/2016@21:46:08 2:5:16:08 2:21:46:56  
48 5 11 Ketch 40 fod   RAN Nichlas Rasmussen Søspejdernes Sejlklub Cruising 1.245 23/06/2016@16:30:00 26/06/2016@00:49:24 2:8:19:24 2:22:07:21  
52 5 11 Elan 43 DEN 31 Khaleesi Felix Frost Gotthard . Cruising 1.345 23/06/2016@16:30:00 26/06/2016@10:20:14 2:17:50:14 3:16:33:04  
51 5 11 X-102   Famara Michael Weidinger ingen Cruising 1.221     DNC    
54 5 11 Diva 35 SWE98 Absolut Johan Persson Råå Cruising 1.275     DNC    

Dragør - 11 Løb

Start: Start 5, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@16:00:00, Distance: 194, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
49 5 11 Malø 42 110 Vibeke Stig Wessberg Sundby Sejlforening Cruising 1.175 23/06/2016@16:00:00 25/06/2016@14:31:24 1:22:31:24 2:6:39:54  
55 5 11 X43 NED 7852 heXtor Kristian Joos KDY Cruising 1.392 23/06/2016@16:00:00 25/06/2016@12:50:30 1:20:50:30 2:14:25:11  
56 5 11 Jeanneau SO 40   Sofijn Morten Timmermann Gilleleje Cruising 1.275 23/06/2016@16:00:00 25/06/2016@17:58:38 2:1:58:38 2:15:43:15  
53 5 11 Bavaria 33 DEN 302 Mini Lars Petersen Lynæs Cruising 1.175 23/06/2016@16:00:00 26/06/2016@01:47:58 2:9:47:58 2:19:54:52  
48 5 11 Ketch 40 fod   RAN Nichlas Rasmussen Søspejdernes Sejlklub Cruising 1.245 23/06/2016@16:00:00 26/06/2016@04:34:04 2:12:34:04 3:3:24:25  
50 5 11 Dehler 39 CWS DEN 26 Albedo Geert Hansen Sundby SejlForening SSF Cruising 1.310 23/06/2016@16:00:00 26/06/2016@02:31:16 2:10:31:16 3:4:39:46  
57 5 11 Athena 44 DEN1 HEIMDALL Flemming Geel Weiirsøe Brøndby havn Cruising 1.365     DNC    
52 5 11 Elan 43 DEN 31 Khaleesi Felix Frost Gotthard . Cruising 1.345     DNC    
51 5 11 X-102   Famara Michael Weidinger ingen Cruising 1.221     DNC    
54 5 11 Diva 35 SWE98 Absolut Johan Persson Råå Cruising 1.275     DNC    

Helsingør - 11 Løb

Start: Start 5, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@16:30:00, Distance: 231, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
55 5 11 X43 NED 7852 heXtor Kristian Joos KDY Cruising 1.392 23/06/2016@16:30:00 25/06/2016@17:42:00 2:1:12:00 2:20:29:11  
56 5 11 Jeanneau SO 40   Sofijn Morten Timmermann Gilleleje Cruising 1.275 23/06/2016@16:30:00 26/06/2016@00:09:24 2:7:39:24 2:22:57:44  
53 5 11 Bavaria 33 DEN 302 Mini Lars Petersen Lynæs Cruising 1.175 23/06/2016@16:30:00 26/06/2016@05:50:06 2:13:20:06 3:0:04:07  
48 5 11 Ketch 40 fod   RAN Nichlas Rasmussen Søspejdernes Sejlklub Cruising 1.245 23/06/2016@16:30:00 26/06/2016@08:44:35 2:16:14:35 3:7:58:57  
50 5 11 Dehler 39 CWS DEN 26 Albedo Geert Hansen Sundby SejlForening SSF Cruising 1.310 23/06/2016@16:30:00 26/06/2016@07:01:55 2:14:31:55 3:9:55:01  
49 5 11 Malø 42 110 Vibeke Stig Wessberg Sundby Sejlforening Cruising 1.175     DNF    
57 5 11 Athena 44 DEN1 HEIMDALL Flemming Geel Weiirsøe Brøndby havn Cruising 1.365     DNF    
52 5 11 Elan 43 DEN 31 Khaleesi Felix Frost Gotthard . Cruising 1.345     DNC    
51 5 11 X-102   Famara Michael Weidinger ingen Cruising 1.221     DNC    
54 5 11 Diva 35 SWE98 Absolut Johan Persson Råå Cruising 1.275     DNC    

Sjællands Odde - 12 Løb

Start: Start 6, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@17:00:00, Distance: 48, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
64 6 12 X-99 GER-282 Swash Buckler Michael Matthiessen YCW Racing 568.2 23/06/2016@17:00:00 23/06/2016@23:16:00 6:16:00 8:01:55  
60 6 12 Athena 34 Den 58 Heureka Niels Kjøng Hellerup Sejlklub Racing 600.8 23/06/2016@17:00:00 23/06/2016@23:50:18 6:50:18 8:10:08  
66 6 12 Omega 42 Den 302 Pingvino Hans Peter Johansen Dragør Racing 558.6 23/06/2016@17:00:00 23/06/2016@23:17:00 6:17:00 8:10:36  
67 6 12 X 342 D 37 Pretty Flamingo Sejr Hansen Frem Racing 590.6 23/06/2016@17:00:00 23/06/2016@23:47:12 6:47:12 8:15:12  
68 6 12 Molich X D39 SOLONG Knud Thybo Langelinie Racing 557.2 23/06/2016@17:00:00 23/06/2016@23:29:58 6:29:58 8:24:41  
61 6 12 First 31.7 den1086 L'eclair Niels Seneca Bang Nivå Bådelaug Racing 587.2 23/06/2016@17:00:00 24/06/2016@00:00:08 7:00:08 8:30:51  
80 6 12 Fauerby 36 DEN 21 Grya Michael Jensen KAS Racing 581.0 23/06/2016@17:00:00 23/06/2016@23:55:46 6:55:46 8:31:27  
65 6 12 Thurø 33   Rasmine Haydn Tanner Sejlklubben Syvstjernen Racing 613.0 23/06/2016@17:00:00 24/06/2016@00:30:12 7:30:12 8:40:17  
63 6 12 X-302 DEN-9 Najaden Henrik Jessen Hellerup Racing 601.6 23/06/2016@17:00:00 24/06/2016@00:39:32 7:39:32 8:58:44  
62 6 12 Hinrichsen 34 D 671 Miss Molly Michael Borremose Frem Racing 606.4 23/06/2016@17:00:00 24/06/2016@01:13:28 8:13:28 9:28:50  
59 6 12 Sagitta 35 1085 Marie Curie Karsten Caspersen Korsør sejlklub Racing 609.6 23/06/2016@17:00:00 24/06/2016@01:19:42 8:19:42 9:32:30  
58 6 12 X-332 332 Peter Henriette Agersnap Syvstjernen Racing 565.4 23/06/2016@17:00:00 24/06/2016@01:12:30 8:12:30 10:00:40  

Storebælt - 12 Løb

Start: Start 6, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@16:30:00, Distance: 96, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
64 6 12 X-99 GER-282 Swash Buckler Michael Matthiessen YCW Racing 568.2 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@11:02:18 18:32:18 22:04:08  
67 6 12 X 342 D 37 Pretty Flamingo Sejr Hansen Frem Racing 590.6 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@12:06:32 19:36:32 22:32:32  
66 6 12 Omega 42 Den 302 Pingvino Hans Peter Johansen Dragør Racing 558.6 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@11:42:58 19:12:58 23:00:10  
68 6 12 Molich X D39 SOLONG Knud Thybo Langelinie Racing 557.2 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@12:14:40 19:44:40 23:34:06  
60 6 12 Athena 34 Den 58 Heureka Niels Kjøng Hellerup Sejlklub Racing 600.8 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@13:28:24 20:58:24 23:38:05  
61 6 12 First 31.7 den1086 L'eclair Niels Seneca Bang Nivå Bådelaug Racing 587.2 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@13:11:34 20:41:34 23:43:00  
80 6 12 Fauerby 36 DEN 21 Grya Michael Jensen KAS Racing 581.0 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@13:53:54 21:23:54 1:0:35:16  
63 6 12 X-302 DEN-9 Najaden Henrik Jessen Hellerup Racing 601.6 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@15:13:54 22:43:54 1:1:22:18  
65 6 12 Thurø 33   Rasmine Haydn Tanner Sejlklubben Syvstjernen Racing 613.0 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@15:33:54 23:03:54 1:1:24:04  
62 6 12 Hinrichsen 34 D 671 Miss Molly Michael Borremose Frem Racing 606.4 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@20:27:04 1:3:57:04 1:6:27:47  
58 6 12 X-332 332 Peter Henriette Agersnap Syvstjernen Racing 565.4 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@20:24:34 1:3:54:34 1:7:30:53  
59 6 12 Sagitta 35 1085 Marie Curie Karsten Caspersen Korsør sejlklub Racing 609.6     DNC    

Farøbroen - 12 Løb

Start: Start 6, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@17:00:00, Distance: 131, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
67 6 12 X 342 D 37 Pretty Flamingo Sejr Hansen Frem Racing 590.6 23/06/2016@17:00:00 24/06/2016@ 7:00:00 11:00:10  
64 6 12 X-99 GER-282 Swash Buckler Michael Matthiessen YCW Racing 568.2 23/06/2016@17:00:00 24/06/2016@ 7:00:00 11:49:04  
66 6 12 Omega 42 Den 302 Pingvino Hans Peter Johansen Dragør Racing 558.6 23/06/2016@17:00:00 24/06/2016@19:56:14 1:2:56:14 1:8:06:16  
68 6 12 Molich X D39 SOLONG Knud Thybo Langelinie Racing 557.2 23/06/2016@17:00:00 24/06/2016@21:02:56 1:4:02:56 1:9:16:01  
61 6 12 First 31.7 den1086 L'eclair Niels Seneca Bang Nivå Bådelaug Racing 587.2 23/06/2016@17:00:00 24/06/2016@22:40:12 1:5:40:12 1:9:47:47  
80 6 12 Fauerby 36 DEN 21 Grya Michael Jensen KAS Racing 581.0 23/06/2016@17:00:00 24/06/2016@22:41:48 1:5:41:48 1:10:02:56  
63 6 12 X-302 DEN-9 Najaden Henrik Jessen Hellerup Racing 601.6 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@05:12:03 1:12:12:03 1:15:48:12  
65 6 12 Thurø 33   Rasmine Haydn Tanner Sejlklubben Syvstjernen Racing 613.0 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@05:37:31 1:12:37:31 1:15:48:47  
62 6 12 Hinrichsen 34 D 671 Miss Molly Michael Borremose Frem Racing 606.4 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@09:39:48 1:16:39:48 1:20:05:28  
58 6 12 X-332 332 Peter Henriette Agersnap Syvstjernen Racing 565.4 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@08:31:51 1:15:31:51 1:20:27:02  
60 6 12 Athena 34 Den 58 Heureka Niels Kjøng Hellerup Sejlklub Racing 600.8     DNF    
59 6 12 Sagitta 35 1085 Marie Curie Karsten Caspersen Korsør sejlklub Racing 609.6     DNC    

Stevns (Kirken tværs) - 12 Løb

Start: Start 7, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@17:00:00, Distance: 175, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
64 6 12 X-99 GER-282 Swash Buckler Michael Matthiessen YCW Racing 568.2 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@09:05:28 1:16:05:28 1:22:31:38  
66 6 12 Omega 42 Den 302 Pingvino Hans Peter Johansen Dragør Racing 558.6 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@09:25:58 1:16:25:58 1:23:20:08  
67 6 12 X 342 D 37 Pretty Flamingo Sejr Hansen Frem Racing 590.6 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@11:02:10 1:18:02:10 1:23:23:00  
68 6 12 Molich X D39 SOLONG Knud Thybo Langelinie Racing 557.2 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@11:33:28 1:18:33:28 2:1:31:43  
61 6 12 First 31.7 den1086 L'eclair Niels Seneca Bang Nivå Bådelaug Racing 587.2 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@13:50:34 1:20:50:34 2:2:21:19  
80 6 12 Fauerby 36 DEN 21 Grya Michael Jensen KAS Racing 581.0 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@14:32:40 1:21:32:40 2:3:21:30  
63 6 12 X-302 DEN-9 Najaden Henrik Jessen Hellerup Racing 601.6 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@17:19:20 2:0:19:20 2:5:08:05  
65 6 12 Thurø 33   Rasmine Haydn Tanner Sejlklubben Syvstjernen Racing 613.0 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@18:11:24 2:1:11:24 2:5:26:54  
62 6 12 Hinrichsen 34 D 671 Miss Molly Michael Borremose Frem Racing 606.4 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@23:21:04 2:6:21:04 2:10:55:49  
58 6 12 X-332 332 Peter Henriette Agersnap Syvstjernen Racing 565.4 23/06/2016@17:00:00 26/06/2016@01:51:28 2:8:51:28 2:15:25:48  
60 6 12 Athena 34 Den 58 Heureka Niels Kjøng Hellerup Sejlklub Racing 600.8     DNF    
59 6 12 Sagitta 35 1085 Marie Curie Karsten Caspersen Korsør sejlklub Racing 609.6     DNC    

Dragør - 12 Løb

Start: Start 6, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@17:00:00, Distance: 194, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
64 6 12 X-99 GER-282 Swash Buckler Michael Matthiessen YCW Racing 568.2 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@13:25:28 1:20:25:28 2:3:33:34  
67 6 12 X 342 D 37 Pretty Flamingo Sejr Hansen Frem Racing 590.6 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@15:29:58 1:22:29:58 2:4:25:38  
66 6 12 Omega 42 Den 302 Pingvino Hans Peter Johansen Dragør Racing 558.6 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@13:51:42 1:20:51:42 2:4:30:50  
68 6 12 Molich X D39 SOLONG Knud Thybo Langelinie Racing 557.2 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@16:23:18 1:23:23:18 2:7:06:58  
61 6 12 First 31.7 den1086 L'eclair Niels Seneca Bang Nivå Bådelaug Racing 587.2 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@19:51:08 2:2:51:08 2:8:57:48  
80 6 12 Fauerby 36 DEN 21 Grya Michael Jensen KAS Racing 581.0 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@20:44:54 2:3:44:54 2:10:11:36  
63 6 12 X-302 DEN-9 Najaden Henrik Jessen Hellerup Racing 601.6 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@22:37:26 2:5:37:26 2:10:57:32  
65 6 12 Thurø 33   Rasmine Haydn Tanner Sejlklubben Syvstjernen Racing 613.0 23/06/2016@17:00:00 26/06/2016@03:30:10 2:10:30:10 2:15:13:24  
62 6 12 Hinrichsen 34 D 671 Miss Molly Michael Borremose Frem Racing 606.4 23/06/2016@17:00:00 26/06/2016@03:30:10 2:10:30:10 2:15:34:45  
58 6 12 X-332 332 Peter Henriette Agersnap Syvstjernen Racing 565.4 23/06/2016@17:00:00 26/06/2016@06:05:06 2:13:05:06 2:20:22:15  
60 6 12 Athena 34 Den 58 Heureka Niels Kjøng Hellerup Sejlklub Racing 600.8     DNC    
59 6 12 Sagitta 35 1085 Marie Curie Karsten Caspersen Korsør sejlklub Racing 609.6     DNC    

Helsingør - 12 Løb

Start: Start 6, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@17:00:00, Distance: 231, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
64 6 12 X-99 GER-282 Swash Buckler Michael Matthiessen YCW Racing 568.2 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@18:47:27 2:1:47:27 2:10:17:11  
66 6 12 Omega 42 Den 302 Pingvino Hans Peter Johansen Dragør Racing 558.6 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@19:30:30 2:2:30:30 2:11:37:12  
67 6 12 X 342 D 37 Pretty Flamingo Sejr Hansen Frem Racing 590.6 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@22:18:45 2:5:18:45 2:12:22:15  
68 6 12 Molich X D39 SOLONG Knud Thybo Langelinie Racing 557.2 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@23:43:20 2:6:43:20 2:15:55:25  
61 6 12 First 31.7 den1086 L'eclair Niels Seneca Bang Nivå Bådelaug Racing 587.2 23/06/2016@17:00:00 26/06/2016@01:50:04 2:8:50:04 2:16:06:39  
63 6 12 X-302 DEN-9 Najaden Henrik Jessen Hellerup Racing 601.6 23/06/2016@17:00:00 26/06/2016@03:12:37 2:10:12:37 2:16:33:46  
80 6 12 Fauerby 36 DEN 21 Grya Michael Jensen KAS Racing 581.0 23/06/2016@17:00:00 26/06/2016@02:31:48 2:9:31:48 2:17:12:16  
65 6 12 Thurø 33   Rasmine Haydn Tanner Sejlklubben Syvstjernen Racing 613.0 23/06/2016@17:00:00 26/06/2016@07:30:45 2:14:30:45 2:20:08:01  
62 6 12 Hinrichsen 34 D 671 Miss Molly Michael Borremose Frem Racing 606.4 23/06/2016@17:00:00 26/06/2016@08:02:30 2:15:02:30 2:21:05:10  
58 6 12 X-332 332 Peter Henriette Agersnap Syvstjernen Racing 565.4 23/06/2016@17:00:00 26/06/2016@09:38:52 2:16:38:52 3:1:19:23  
60 6 12 Athena 34 Den 58 Heureka Niels Kjøng Hellerup Sejlklub Racing 600.8     DNF    
59 6 12 Sagitta 35 1085 Marie Curie Karsten Caspersen Korsør sejlklub Racing 609.6     DNF    

Sjællands Odde - 13 Løb

Start: Start 6, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@17:00:00, Distance: 48, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
78 6 13 M34 DEN 8 TeamRapRap Michael M. Andersen Præstø/KDY Racing 534.0 23/06/2016@17:00:00 23/06/2016@22:25:30 5:25:30 7:38:47  
69 6 13 X-35 DEN - 179 Viatempo Jan Madsen Helsingør Sejlklub Racing 538.0 23/06/2016@17:00:00 23/06/2016@23:01:12 6:01:12 8:11:17  
76 6 13 X-41 GER6960 IMAGINE Holger Streckenbach GYC/RVG Racing 499.6 23/06/2016@17:00:00 23/06/2016@22:31:40 5:31:40 8:12:28  
77 6 13 Hanse 430 E DEN 1 Factory Girl Tomas Toft KDY Racing 523.4 23/06/2016@17:00:00 23/06/2016@22:51:30 5:51:30 8:13:16  
74 6 13 ARCONA 430 DEN 45 Sirenita Carsten Dilling KDY Racing 501.0 23/06/2016@17:00:00 23/06/2016@22:35:00 5:35:00 8:14:41  
72 6 13 DS 37 Onedesign Matchracer DS12 Clara Sofie Hans Fogh KDY Racing 542.0 23/06/2016@17:00:00 23/06/2016@23:13:40 6:13:40 8:20:33  
71 6 13 XP33 D-9 Hendrix Peter Maagøe Petersen Sejlklubben Sundet Racing 536.4 23/06/2016@17:00:00 23/06/2016@23:11:10 6:11:10 8:22:32  
75 6 13 Arcona 410 SWE-21 Anemon August Pansell Grötviks Segelsällskap Racing 521.0 23/06/2016@17:00:00 23/06/2016@22:59:54 5:59:54 8:23:35  
70 6 13 Farr 40 DEN1 APM Chris Nørgaard KDY Racing 477.4 23/06/2016@17:00:00 23/06/2016@22:35:14 5:35:14 8:33:48  
73 6 13 Farr 40 DEN2 MMM Martin Skøtt KDY Racing 477.4 23/06/2016@17:00:00 23/06/2016@22:35:44 5:35:44 8:34:18  
79 6 13 X-35 DEN 17 Lynaex Søren Nygaard Lynæs Racing 539.0     DNF    

Storebælt - 13 Løb

Start: Start 6, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@16:30:00, Distance: 96, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
76 6 13 X-41 GER6960 IMAGINE Holger Streckenbach GYC/RVG Racing 499.6 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@07:19:56 14:49:56 20:11:32  
70 6 13 Farr 40 DEN1 APM Chris Nørgaard KDY Racing 477.4 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@07:21:16 14:51:16 20:48:23  
73 6 13 Farr 40 DEN2 MMM Martin Skøtt KDY Racing 477.4 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@07:31:50 15:01:50 20:58:57  
78 6 13 M34 DEN 8 TeamRapRap Michael M. Andersen Præstø/KDY Racing 534.0 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@09:03:04 16:33:04 20:59:38  
74 6 13 ARCONA 430 DEN 45 Sirenita Carsten Dilling KDY Racing 501.0 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@08:58:14 16:28:14 21:47:36  
69 6 13 X-35 DEN - 179 Viatempo Jan Madsen Helsingør Sejlklub Racing 538.0 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@10:40:28 18:10:28 22:30:38  
77 6 13 Hanse 430 E DEN 1 Factory Girl Tomas Toft KDY Racing 523.4 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@10:38:32 18:08:32 22:52:03  
75 6 13 Arcona 410 SWE-21 Anemon August Pansell Grötviks Segelsällskap Racing 521.0 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@10:35:20 18:05:20 22:52:42  
72 6 13 DS 37 Onedesign Matchracer DS12 Clara Sofie Hans Fogh KDY Racing 542.0 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@11:26:02 18:56:02 23:09:48  
71 6 13 XP33 D-9 Hendrix Peter Maagøe Petersen Sejlklubben Sundet Racing 536.4 23/06/2016@16:30:00 24/06/2016@12:01:04 19:31:04 23:53:47  
79 6 13 X-35 DEN 17 Lynaex Søren Nygaard Lynæs Racing 539.0     DNF    

Farøbroen - 13 Løb

Start: Start 6, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@17:00:00, Distance: 131, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
76 6 13 X-41 GER6960 IMAGINE Holger Streckenbach GYC/RVG Racing 499.6 23/06/2016@17:00:00 24/06/2016@14:06:48 21:06:48 1:4:25:39  
70 6 13 Farr 40 DEN1 APM Chris Nørgaard KDY Racing 477.4 23/06/2016@17:00:00 24/06/2016@14:07:54 21:07:54 1:5:15:13  
73 6 13 Farr 40 DEN2 MMM Martin Skøtt KDY Racing 477.4 23/06/2016@17:00:00 24/06/2016@14:08:20 21:08:20 1:5:15:39  
78 6 13 M34 DEN 8 TeamRapRap Michael M. Andersen Præstø/KDY Racing 534.0 23/06/2016@17:00:00 24/06/2016@16:38:06 23:38:06 1:5:41:51  
74 6 13 ARCONA 430 DEN 45 Sirenita Carsten Dilling KDY Racing 501.0 23/06/2016@17:00:00 24/06/2016@16:18:20 23:18:20 1:6:34:08  
69 6 13 X-35 DEN - 179 Viatempo Jan Madsen Helsingør Sejlklub Racing 538.0 23/06/2016@17:00:00 24/06/2016@17:54:14 1:0:54:14 1:6:49:15  
77 6 13 Hanse 430 E DEN 1 Factory Girl Tomas Toft KDY Racing 523.4 23/06/2016@17:00:00 24/06/2016@17:42:30 1:0:42:30 1:7:09:23  
75 6 13 Arcona 410 SWE-21 Anemon August Pansell Grötviks Segelsällskap Racing 521.0 23/06/2016@17:00:00 24/06/2016@17:55:52 1:0:55:52 1:7:28:00  
72 6 13 DS 37 Onedesign Matchracer DS12 Clara Sofie Hans Fogh KDY Racing 542.0 23/06/2016@17:00:00 24/06/2016@19:50:08 1:2:50:08 1:8:36:25  
71 6 13 XP33 D-9 Hendrix Peter Maagøe Petersen Sejlklubben Sundet Racing 536.4 23/06/2016@17:00:00 24/06/2016@20:35:10 1:3:35:10 1:9:33:40  
79 6 13 X-35 DEN 17 Lynaex Søren Nygaard Lynæs Racing 539.0     DNF    

Stevns (Kirken tværs) - 13 Løb

Start: Start 7, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@17:00:00, Distance: 175, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
76 6 13 X-41 GER6960 IMAGINE Holger Streckenbach GYC/RVG Racing 499.6 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@00:23:46 1:7:23:46 1:17:10:01  
70 6 13 Farr 40 DEN1 APM Chris Nørgaard KDY Racing 477.4 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@00:19:56 1:7:19:56 1:18:10:56  
73 6 13 Farr 40 DEN2 MMM Martin Skøtt KDY Racing 477.4 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@01:01:34 1:8:01:34 1:18:52:34  
78 6 13 M34 DEN 8 TeamRapRap Michael M. Andersen Præstø/KDY Racing 534.0 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@05:31:56 1:12:31:56 1:20:37:51  
69 6 13 X-35 DEN - 179 Viatempo Jan Madsen Helsingør Sejlklub Racing 538.0 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@07:31:48 1:14:31:48 1:22:26:03  
74 6 13 ARCONA 430 DEN 45 Sirenita Carsten Dilling KDY Racing 501.0 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@06:35:32 1:13:35:32 1:23:17:42  
77 6 13 Hanse 430 E DEN 1 Factory Girl Tomas Toft KDY Racing 523.4 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@08:10:34 1:15:10:34 1:23:47:24  
72 6 13 DS 37 Onedesign Matchracer DS12 Clara Sofie Hans Fogh KDY Racing 542.0 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@09:17:16 1:16:17:16 1:23:59:51  
71 6 13 XP33 D-9 Hendrix Peter Maagøe Petersen Sejlklubben Sundet Racing 536.4 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@09:38:28 1:16:38:28 2:0:37:23  
75 6 13 Arcona 410 SWE-21 Anemon August Pansell Grötviks Segelsällskap Racing 521.0 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@13:31:08 1:20:31:08 2:5:14:58  
79 6 13 X-35 DEN 17 Lynaex Søren Nygaard Lynæs Racing 539.0     DNF    

Dragør - 13 Løb

Start: Start 6, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@17:00:00, Distance: 194, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
76 6 13 X-41 GER6960 IMAGINE Holger Streckenbach GYC/RVG Racing 499.6 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@04:44:06 1:11:44:06 1:22:34:00  
70 6 13 Farr 40 DEN1 APM Chris Nørgaard KDY Racing 477.4 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@05:07:28 1:12:07:28 2:0:09:09  
73 6 13 Farr 40 DEN2 MMM Martin Skøtt KDY Racing 477.4 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@05:12:40 1:12:12:40 2:0:14:21  
78 6 13 M34 DEN 8 TeamRapRap Michael M. Andersen Præstø/KDY Racing 534.0 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@09:49:14 1:16:49:14 2:1:47:54  
69 6 13 X-35 DEN - 179 Viatempo Jan Madsen Helsingør Sejlklub Racing 538.0 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@11:53:54 1:18:53:54 2:3:39:38  
74 6 13 ARCONA 430 DEN 45 Sirenita Carsten Dilling KDY Racing 501.0 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@10:58:30 1:17:58:30 2:4:43:52  
72 6 13 DS 37 Onedesign Matchracer DS12 Clara Sofie Hans Fogh KDY Racing 542.0 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@13:25:28 1:20:25:28 2:4:58:16  
77 6 13 Hanse 430 E DEN 1 Factory Girl Tomas Toft KDY Racing 523.4 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@12:46:58 1:19:46:58 2:5:19:55  
71 6 13 XP33 D-9 Hendrix Peter Maagøe Petersen Sejlklubben Sundet Racing 536.4 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@14:07:42 1:21:07:42 2:5:58:37  
75 6 13 Arcona 410 SWE-21 Anemon August Pansell Grötviks Segelsällskap Racing 521.0 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@17:26:44 2:0:26:44 2:10:07:26  
79 6 13 X-35 DEN 17 Lynaex Søren Nygaard Lynæs Racing 539.0     DNC    

Helsingør - 13 Løb

Start: Start 6, Finishes: Finish time, Time: 23/06/2016@17:00:00, Distance: 231, Course: Gennem Grønsund, Wind strength: GPH
Delt.nr. Start Løb Bådtype (Boattype) Sejlnr. (Sailno.) Bådens navn (Boatname) Skipper (Helmsman) Sejlklub (Club) Race Måltal Start Finish Elapsed Corrected HelmNotes
76 6 13 X-41 GER6960 IMAGINE Holger Streckenbach GYC/RVG Racing 499.6 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@09:41:50 1:16:41:50 2:5:35:41  
70 6 13 Farr 40 DEN1 APM Chris Nørgaard KDY Racing 477.4 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@09:45:00 1:16:45:00 2:7:04:19  
73 6 13 Farr 40 DEN2 MMM Martin Skøtt KDY Racing 477.4 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@09:52:40 1:16:52:40 2:7:11:59  
78 6 13 M34 DEN 8 TeamRapRap Michael M. Andersen Præstø/KDY Racing 534.0 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@14:37:16 1:21:37:16 2:8:18:41  
69 6 13 X-35 DEN - 179 Viatempo Jan Madsen Helsingør Sejlklub Racing 538.0 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@16:37:09 1:23:37:09 2:10:03:10  
74 6 13 ARCONA 430 DEN 45 Sirenita Carsten Dilling KDY Racing 501.0 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@15:21:29 1:22:21:29 2:11:09:57  
72 6 13 DS 37 Onedesign Matchracer DS12 Clara Sofie Hans Fogh KDY Racing 542.0 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@18:20:34 2:1:20:34 2:11:31:11  
77 6 13 Hanse 430 E DEN 1 Factory Girl Tomas Toft KDY Racing 523.4 23/06/2016@17:00:00 25/06/2016@17:28:38 2:0:28:38 2:11:50:51  
75 6 13 Arcona 410 SWE-21 Anemon August Pansell Grötviks Segelsällskap Racing 521.0     DNF    
71 6 13 XP33 D-9 Hendrix Peter Maagøe Petersen Sejlklubben Sundet Racing 536.4     DNF    
79 6 13 X-35 DEN 17 Lynaex Søren Nygaard Lynæs Racing 539.0     DNF    

Scoring codes used

CodeDescription
DNCDid not come to the starting area
DNFStarted but did not finish

www.hyc.dk
mail@helsingorsejlklub.dk

www.sjaellandrundt.dk
srrmail@sjaellandrundt.dk

Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com